tenis

Sinner opet protiv Đokovića

Egzibicioni turnir u Saudijskoj Arabiji donio je uzbudljive trenutke, a Jannik Sinner otvorio je takmičenje ubjedljivom pobjedom protiv Danila Medvedeva. Italijan je slavio u dva seta rezultatom 6:0, 6:3, nakon 69 minuta igre u Rijadu.

Sinner je odigrao fantastično, posebno u prvom setu, dok je bilo jasno da Medvedev nije fizički na pravom nivou, što ga je mučilo i tokom nedavnog Mastersa u Šangaju. Osim toga, bilo je primjetno da je Medvedev nervozan jer nije mogao da parira Sinneru, koji igra u vrhunskoj formi tokom cijele sezone.

Sinner će se u sljedećem meču sastati sa Novakom Đokovićem, koji je bio slobodan u prvom kolu turnira. Ovaj dvoboj će odlučiti ko će se plasirati u finale.

U drugom polufinalu večeras će se sastati Carlos Alcaraz i Holger Rune, dok je Rafael Nadal dobio privilegiju da bude direktno u polufinalu.

Finale turnira zakazano je za subotu u Rijadu.