"počistio" Fritza

Sinner osvojio US Open i stigao do drugog grand slama u karijeri

Prvi teniser svijeta Jannik Sinner osvajač je posljednjeg grand slama sezone.

Italijan je u finalu US Opena savladao domaćeg tenisera Taylora Fritza sa 3:0 (6:3; 7:5) u setovima.

Prvi set otvorio je prvi reket svijeta brejkom na startu, ali se Fritz vratio u četvrtom gemu i vratio izgubljeni servis. Međutim, domaći predstavnik nije mogao držati tempo igre i ritam koji je nematnuo 23-godišnjak rođen u Monte Carlu, pa je na kraju završeno 6:3.

Drugi set trajao je 35 minuta, sedam minuta manje od prvog, ali smo vidjeli jedan gem više. Nijedna brejk šansa nije viđena do desetog gema, a prvu ujedno i set loptu iskoristio je Sinner i nagovijestio da finale ide u samo jednom smjeru.

26-godišnji Amerikanac propustio je tri brejk lopte na startu trećeg seta, a onda je spasio dvije u šestom gemu. Nakon što je Fritz preživio, već u narednom gemu sedmom trećeg seta, napravio je brejk i u potpunosti se vratio u život. Zatim je i potvrdio brejk i poveo 5:3 u trećem setu. Zaigrao je mnogo bolje Sinner u nastavku smanjio na 4:5, zatim oduzeo servis Fritzu i onda odservirao sjajno i vezano tri gema, te poveo 6:5.

Raspala se igra Fritza i to je bio kraj finala, kada je Sinner nakon dva sata i 15 minuta došao do prve meč lopte i iskoristio ju za titulu u New Yorku.

Sinneru je ovo druga grand slam titula u karijeri, a ove godine je i uzeo i prvu, na Australian Openu.