spektakl u rijadu

Sinner ponovo bolji od Đokovića, ide u finale turnira “Šest kraljeva”

U uzbudljivom polufinalnom meču na egzibicionom turniru Six Kings Slam u saudijskoj prijestonici Rijadu, Jannik Sinner je još jednom dokazao svoju snagu pobijedivši legendarnog Novaka Đokovića u tri seta.

Konačni rezultat bio je 6:2, 6:7, 6:4, a prvi igrač svjetske ATP liste je izašao kao pobjednik nakon gotovo dva i po sata intenzivne igre.

Italijan je sjajno započeo meč, oduzimajući Đokovićev servis rano u drugom gemu za vodstvo od 3:0. Zadržao je ovu prednost, zaključivši prvi set sa 6:2.

Međutim, srbijanski as je uzvratio u drugom setu, oduzevši servis Sinneru u prvom gemu i na kraju osvojio set sa 7:6.

Sinner: Čeka rivala u finalu

Treći set bio je vrlo težak, a oba su igrača pokazala nevjerovatnu otpornost i vještinu.

Uprkos vidljivom umoru, Sinner je uspio još jednom slomiti Đokovićev servis i osigurati set za konačni trijumf (6:4).

Ova pobjeda označava Sinnerovu drugu pobjedu nad Đokovićem (4. na ATP listi) u samo četiri dana, nakon njegovog trijumfa u finalu Shanghai Mastersa.

S ovom pobjedom, Sinner ide u finale Six Kings Slama, gdje će se suočiti sa Špancima Carlosom Alcarazom ili Rafaelom Nadalom.