sljedeći

Sinner u polufinalu Roland Garrosa: Osigurao prvo mjesto na ATP listi nakon povlačenja Đokovića

Jannik Sinner je u utorak pobijedio Grigora Dimitrova u tri seta i stigao do svog prvog polufinala French Opena, gdje bi se mogao suočiti sa suparnikom Carlosom Alcarazom, na dan kada je osigurao prvo mjesto na svjetskoj listi.

Pobjednik Australian Opena, koji će se sljedeće sedmice pomaknuti na vrh ljestvice nakon povlačenja Novaka Đokovića s turnira, lako je došao do pobjede od 6-2, 6-4, 7-6 (7/3) i suprotstavit će se ili Alcarazu ili Stefanosu Tsitsipas u polufinalu.

Sinnerovo postignuće da postane prvi talijanski broj jedan u ovom sportu potvrđeno je tokom njegovog meča, jer je najavljeno povlačenje Đokovića zbog ozljede.

"Šta da kažem? San svakog igrača je postati broj jedan na svijetu. S druge strane, vidjeti Novaka kako se povlači (s turnira) je razočaravajuće, pa mu želim brz oporavak", rekao je ovaj 22-godišnjak.

Sinner je već znao da bi mogao zauzeti mjesto broj jedan tako što bi stigao do finala Roland Garrosa.

Uživao je u dobroj sezoni, također je osvojio Rotterdam i Miami uz svoj prvi Grand Slam naslov u Melbourneu.

"Pokušavam ne razmišljati o tome previše jer je ovo bio turnir s kojim sam se mučio zadnjih nekoliko godina pa sam jako sretan što sam u polufinalu", dodao je Sinner.