Sa impresivnih 16 nominacija, uključujući i najbolji film, horor o vampirima "Sinners" (Grešnici) je postavio je rekord u broju nominacija za Oscara. Tako su nadmašeni dosadašnji rekorderi "Titanic", "La La Land" i "Sve o Evi", koji su imali po 14 nominacija
Njegova glavna zvijezda, Michael B. Jordan, nominovan je za najboljeg glumca, dok su Delroy Lindo i britanska zvijezda Wunmi Mosaku nominovani za najboljeg sporednog glumca i glumicu.
Ryan Coogler je također nominovan za najboljeg režisera.
Šta je toliko magično u ostvarenju "Sinners"?
Pokušavajući ostaviti svoje problematične živote iza sebe, blizanci (Jordan u dvostrukoj ulozi) vraćaju se u svoj rodni grad kako bi počeli iznova, samo da bi otkrili da ih čeka još veće zlo.
Radnja filma odvija se u Mississippiju 1932. godine, u gradiću Clarksdale, poznatom kao kolijevka bluesa i dom crnačke zajednice.
Glavni likovi su blizanci Smoke i Stack, kriminalce oko kojih već od djetinjstva postoji legenda da su ubili svog oca.
Nakon Prvog svjetskog rata, braća su živjela u Chicagu gdje su se obogatili radeći za Al Caponea kao iznuđivači i krijumčari alkohola tokom prohibicije. Nakon godina kriminalnih aktivnosti, pljački banaka i sukoba s rivalskim bandama, vraćaju se u rodni Clarksdale spremni otvoriti noćni klub, tzv. juke joint.
Film ima sveprisutnu muziku, nadnarvana stvorena i ogroman budžet i čini se da su "Grešnici" na pravom putu za Oscara.