Sud BiH prihvatio je prijedlog Tužilaštva BiH i odredio jednomjesečni pritvor osumnjičenima koje ih je SIPA uhapsila u akciji kodnog naziva "Luka" a krivična djela "Organizovani kriminal" i "Neovlašten promet opojnim drogama".
Riječ je o čemu je Raport jučer pisao, Aleksandru Komneniću, Zlatku Mediću i Saši Rađeviću. Kod njih s pronađena dva kilograma kokaina.
Kako je jučer rečeno iz SIPA-e, prilikom realizacije operativne akcije kod uhapšenih su pronađena i oduzeta dva kilograma kokaina, putničko motorno vozilo i drugi predmeti koji mogu poslužiti kao dokaz da su počinjena navedena krivična djela
Prilikom realizacije operativne akcije "Luka" ostvarena je saradnja sa Ministarstvom unutrašnjih poslova Republike Srbije, Obavještajno-sigurnosnom agencijom Bosne i Hercegovine i ministarstvima unutrašnjih poslova Republike Srpske i Kantona Sarajevo. Oni su, što SIPA nije objavila, uhapšeni na području Istočnog Sarajeva.
Uhapšeni Komnenić ima i državljanstvo Srbije.
Inače, kada je u pitanju Rađević on je optuženi za trgovinu narkoticima u predmetima ”Storidž” i ”Transporter.
Rađević je tada označen je kao jedan od članova kriminalne grupe Bojana Cvijetića, nekadašnjeg savjetnika u Ministarstvu sigurnosti BiH, kojima je pred Sudom BiH u toku suđenje po optužnici za šverc više od tri tone droge. Optužnicom je obuhvaćeno 18 osoba, kao i tri pravna lica kojima se na teret stavlja organizovani kriminal, trgovina drogom, pranje novca i druga krivična djela.
U optužnici se, između ostalog, navodi da su Cvijetić i ostali od početka 2019. do kraja 2021. organizovali, isplanirali i realizovali krijumčarenje 35 kilograma kokaina, iz Nizozemske i Belgije u BiH.