Raport saznaje

SIPA pretresa prostorije OSA-e u Banjoj Luci, uhapšen bivši savjetnik Osmice. Odavao informacije krimosima!?

Sumnja se da je Raketa odavao povjerljive informacije kriminalnim grupama
Raport.Ba
Sipa uno
(Ilustracija)

Državna agencija za istragu i zaštitu (SIPA) pretresa prostorije Obavještajno-siurnosne agencije (OSA) u Banjoj Luci, potvrđeno je za Raport iz SIPA-e.

Akcija se sprovodi po nalogu Suda BiH i pod nadzorom Tužilaštva BiH, a po predmetu MUP-a KS. SIPA pruža asistenciju pripadnicima Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo koji nisu mjesno nadležni na području Banjaluke, rečeno nam je kratko iz SIPA-e.

Prema informacijama Raporta, uhapšen je Siniša Raketa, službenik OSA-e i savjetnik bivšeg direktora Osmana Mehmedagića.

Kako nam je rečeno, Raketa je uhapšen zbog krivičnog djela zloupotreba položaja i odavanje službene tajne. Sumnja se da je Raketa odavao povjerljive informacije kriminalnim grupama.

Banja Luka hapšenje MUP KS OSA Siniša Raketa SIPA Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu