premijer liga bih

Široki odnio pun plijen iz Konjica

Fudbaleri Širokog Brijega porazili su u Konjicu ekipu Igmana sa 3:0.

Pred sam kraj prvog poluvremena, u 41. minutu gost je preko Tarabe i sjajnog šuta sa 30 metara došao do prednosti i prvog gola u ovoj sezoni.

Poluvrijeme je produženo dvije minute, nakon čega su ekipe na odmor otišle sa rezultatom 1:0 za Široki Brijeg.

U nastavku Jelavić je na asistencijz Ćorića zatresao mrežu Igmana po drugi put, međutim, dosuđen je ofsajd. Ipak, odlučeno je da se situacija provjeri putem VAR tehnologije, nakon čega je na radost gostiju prednost Širokog povećana na 2:0.

Početkom 62. minute poveli su gosti sa 3:0. Imao je Ćeman čak dvoje odbrane u nekoliko sekundi, ali treću loptu koju je uputio Vučur nije uspio uhvatiti s tim da je izostala i pomoć saigrača. Nakon trećeg pogotka gostiju imali smo priliku vidjeti kako domaća publika sa velikim razočarenjem polako napušta tribine.