PREMIJER LIGA BIH

Široki slavio na Mokrom docu, VAR poništio gol Posušju u nadoknadi vremena

U uvodnom meču 10. kola Wwin Premijer lige BiH NK Široki Brijeg slavio je sa 2:1 protiv HŠK Posušje na Mokrom docu.

Prvi pokušaj na utakmici zabilježen je u 19. minuti kada je Iličić šutirao, ali je golman Galić odbranio i izbacio loptu u korner.

U 35. minuti utakmice svjedočili smo jednom od najljepših pogodaka u novoj sezoni.

Iskusni Zlomislić je s udaljenosti od oko 27 metara postigao fantastičan gol.

Početkom drugog poluvremena domaći su uzvratili. Kobiljar je u 51. minuti sjajno prošao i asistirao Bešliću za 1:1.

Samo sedam minuta kasnije penal za Široki. Bekavac je dobio žuti zbog faul, loptu je uzeo Stanić i zatresao mrežu.

I kada se činilo da će Široki stići do sva tri boda, Čuljak je pogodio za 2:2 u 91. minuti. Međutim, nakon provjere u VAR sobi, gol je poništen pa je ostalo 2:1 za goste.

Posušje ostaje na petom mjestu sa 15 bodova, Široki je sada šesti sa 13.