Nermin Fatić, teniser iz BiH domogao se osmine finala Chalengera u Sofiji jer je savladao Kiliana Feldbauscha iz Švicarske.
Nermin Fatić je slavio sa 2:1 u setovima (6:7, 6:4, 6:2).
Fatić, koji je prvi nosilac na turniru je nakon zanimljivog tae-breaka izgubio prvi set.
I drugi je set loše krenuo po bh. tenisera. Na startu je izgubio break, ali je strpljivo čekao svoju šansu i dočekao je u sedmom gemu kada je vratio break, pa onda u devetom stigao do novog i tako i do izjednačenja u setovima.
Treći je prošao u dominacija Fatića koji se tako domogao do naredne runde.
Tamo će ga čekati bolji iz duela Luciana Emanuela Ambrogija i Joela Josefa Schwaerzlera.