Sinoć je na Evropskom prvenstvu u rukometu odigran duel između Crne Gore i Sjeverne Makedonije, a Crnogorci su slavili rezultatom (28:24).
No, ovaj susret je obilježio i jedan incident. Naime, rukometni reprezentativac Crne Gore Marko Lasica ušao je u sukob sa navijačem Sjeverne Makedonije. Lasica nije mogao da se iskontroliše, pa je prišao dijelu tribina u kojem su bili smješteni makedonski fanovi i pljunuo jednog navijača.
Zbog ovog poteza je Evropska rukometna federacija (EHF) kaznila Lasicu sa 5.000 eura, uz 2.000 eura uvjetno u sljedeće dvije godine. Crnogorac se kasnije izvinio navijaču.