Prema izvještajima čeških medija, kompanija Škoda Auto će u novembru početi postepeno da ukida proizvodnju manuelnog mjenjača MQ 200. Nakon toga, evropski modeli s motorima s unutrašnjim sagorijevanjem bit će dostupni samo s automatskim mjenjačem.
Škoda Trade Unionist, novine sindikata radnika Škoda Auto, izvještavaju da kompanija planira prestanak proizvodnje petostepenih i šestostepenih manuelnih mjenjača MQ 200. Ovi mjenjači se ugrađuju u Škodine automobile, kao i u modele drugih marki Volkswagen grupe.
Obim proizvodnje mjenjača MQ 200 u fabrici Mlada Boleslav smanjiti već u novembru, a u januaru 2026. godine će biti ukinuta treća smjena.