uefa-ina liga nacija

Škotskoj poništen gol u posljednjim sekundama meča na Maksimiru: Hrvatska na kraju ipak stigla do pobjede

Nogometna reprezentacija Hrvatske je u okviru 3. kola Lige nacija savladala selekciju Škotske u Zagrebu rezultatom 2:1.

Iako je Škotska pružila snažan otpor, Hrvati su uspjeli upisati jako važnu pobjedu.

Gosti su u 33. minuti poveli golom Ryana Christiea, da bi Igor Matanović samo tri minute kasnije, odnosno u 36. sa bjele tačke poravnao na 1:1.

U nastavku smo gledali većinom napade Hrvatske, kojoj se to i isplatilo u 70. minuti kada je Andrej Kramarić pogodio za preokret domaćih na 2:1.

U posljednjoj minuti utakmice na Maksimiru, Škoti su postigli gol preko Chea Adama, ali je sudija nakon VAR-a poništio gol zbog ofsajda.