Nakon završetka sezone, 24-godišnji stoper Eldin Hasanbegović odlučio je završiti svoju epizodu u tuzlanskoj Slobodi.
Hasanbegović se od kluba i navijača oprostio putem društvenih mreža, zahvalivši se na protekle dvije godine provedene u crveno-crnom dresu. Kako mu je ugovor istekao, ovog ljeta je slobodan u izboru nove sredine.
"Posebnu zahvalnost dugujem saigračima, trenerima i ljudima uprave, navijačima, koji su mi postali kao porodica. Tako sam gledao na klub Sloboda, kao na jednu veliku porodicu. Kao što svi znate, rastanak sa najbližima je uvijek najteži. Vrijeme je za rastanak i za nove izazove. Ali, vrijeme koje sam proveo sa vama, kao i sreća i ljubav koju sam osjetio, zauvijek će ostati sa mnom. Još jednom, hvala za sve, ostat ću navijač Slobode kojoj želim sve najolje i mnogo sreće u budućnosti, poručio je Hasanbegović.
U sezoni iza nas upisao je 23 nastupa za Slobodu, pri čemu je postigao dva gola i zabilježio jednu asistenciju. U redove Slobode stigao je iz gradskog rivala Tuzla Cityja, a ranije je nosio i dresove Gradine i dobojske Sloge.