premijer liga bih

Sloga Meridian odoljela na Grbavici: Željezničaru poništen gol za pobjedu

Fudbaleri Željezničara su u okviru 5. kola WWIN Lige BiH remizirali sa Slogom 1:1.

Gosti su poveli u 21. minuti. Nakon ubačaja sa strane, Odinaka je loše reagovao i pogodio Željinu mrežu. U 33. minuti Boljević šutira iz prekida iskosa, Pavlović izbacuje u korner. Dvije minute poslije Boljević ponovo opasno prijeti iz slobodnog udarca, ovaj put lopta ide tik pored stative.

Udarac Odinake sa 30 metara iz 41. minute odlazi preko gola. Radovac u 44. minuti ubacuje, a Krpić glavom šutira preko gola. U 45. minuti Milićević šutira, lopta se odbija preko gola Plavih. Na poluvrijeme se otišlo sa 0:1.

U 48. minuti Marković ubacuje, a Dangubić šutira preko gola. U 54. minuti Galić nakon odbijene lopte šutira, defanzivci Sloge blokiraju u korner. Željezničar je poravnao u 60. minuti. Mirčevski je sjajno ubacio, a Sulejman Krpić još ljepše skočio i glavom pogodio mrežu gostiju.

Velika prilika za Plave u 74. minuti. Vukoja glavom šutira, Pavlović brani, a odbijenu loptu Marković šalje pored gola. Plavi su u nadoknadi postigli drugi gol, ali je isti poništen zbog igranja rukom. U posljednjoj minuti Boljević je imao veliku priliku, ali udarac ide pored gola.