Grad Mostar, Služba za katastar oglasila se nakon što je iz Elektroprivrede BiH objavljeno da je u Mostaru vraćena imovina koja je bila uknjižena na EPHZHB i sada iz te Službe tvrde da nisu ništa mijenjali.
"Grad Mostar, Služba za katastar izvješćuje javnost da su izdana rješenja o upisu posjednika JP HZ HB dd u KO Potoci, KO Željuša, KO Raštani, KO Vojno i KO Vrapčići i dalje na snazi.
Nikakvo vraćanje posjeda na JP EP BIH dd se nije dogodilo pošto je dosadašnji naziv Hidroelektrane na Neretvi zapravo stari prijeratni univerzalni naziv za javne parcele oko svih hidroelektrana na rijeci Neretvi.
Služba za katastar je jutros obavila ispravku ažuriranja svojih upisa u bazi na način da su parcele koje su upisane u posjed JP EP BIH pojedinačno označila s naznakom da je promjena u tijeku, a što je propisana procedura kod spisa koji su još u postupku", naveli su iz Službe.
Podsjećamo, Sanel Buljubašić, direktor Elektropreivede BiH kazao je ranije danas za Raport da je uvidom u katastar Federalne uprave za geodetske i imovinsko pravne poslove utvrđeno da je svih pet KO koje su prethodnim aktivnostima Uprave Grada Mostar upisane u vlasništvo JP Elektroprivreda HZHB, vraćeno na posjednika Hidroelektrane na Neretvi.
Buljubašić je ipak naglasio da još ništa nije završeno.
"Ovo smo vidjeli ulaskom na katastar. No, zvanično rješenje još nemamo. Ja se bojim da je ovdje sve moguće. Kako se završila jedna uknjižba tako je moguća i druga, ali je evidentno da su promijenili odluku. Osim toga, sve rade na svoju ruku. Nas niko ništa i ne pita. Zvanično, kada dobijemo rješenje, imamo pravo žalbe. Mi smo odmah podnijeli žalbe i inspekciji i geodetskoj upravi, kao drugostepenom organu. Borit ćemo se i dalje pravnim putem", kazao je Buljubašić.
Međutim, sada iz Grada Mostara i Službe za katastar kažu da se nikakvo vraćanje posjeda na JP EP BiH nije dogodilo, što znači da Elektroprivredi BiH tek predstoji pravna bitka.