bez struje dijelovi irana

Snažan udar na iransku elektroenergetsku infrastrukturu, oglasilo se ministarstvo

Raport
Piše: Raport
Teheran mrak

Iransko ministarstvo energetike saopćilo je da su napadi na elektroenergetsku infrastrukturu u dijelovima Teherana, šire pokrajine Teheran i pokrajine Alborz uzrokovali prekide u snabdijevanju električnom energijom. 

Kako prenose iranski mediji, zamjenik ministra energetike Mostafa Radžabi Mašhadi rekao je na državnoj televiziji da je "geler pogodio jedan od dalekovodnih stubova na ulazu u grad Karaj, gradu koji se nalazi sjeverozapadno od Teherana u pokrajini Alborz.

Ranije su izvori izvijestili o oscilacijama u snabdijevanju električnom energijom u tom gradu.

Mašhadi je dodao i da je "istočni dio Teherana izgubio jednu trafostanicu za prijenos električne energije zbog večerašnjih napada", poručivši da građani "ne trebaju biti zabrinuti".

Također, iz ministarstva su naveli da su u toku napori kako bi se problem što prije riješio.

Iran Teheran Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu