Olujno nevrijeme ponovno je pogodilo Belgiju te izazvalo ogromnu štetu, deset dana nakon poplava u kojima je poginulo 36 osoba.
Željeznički saobraćaj već je ranije ovog meseca bio blokiran zbog poplava.
Poplave su zadesile i grad Namur. U ovom glavnom gradu Valonije je više kuća evakuisano.
Pogođeni su i drugi gradovi širom Belgije.
U pokrajini Valonski Brabant zabilježeni su odroni, a u pokrajini Antverpen na severu zemlje spasilačke službe primile su više poziva za pomoć.
U toj regija su kuće poplavljene, a u jednu kuću je udario i grom.
Do petka je Belgija zabilježila 36 smrtnih slučajeva zbog ranijih poplava, a sedam osoba se vodi kao nestalo.