Putnici su se u ponedjeljak na najprometnijoj škotskoj željezničkoj stanici suočili s velikim kašnjenjima i otkazivanjima željezničkih usluga u doba najveće gužve, pošto je na tračnicama stanice u Glasgowu otkriven - labud.
Network Rail u ponedjeljak je izjavio da je ptica zalutala na gornji dio stanice Glasgow Central oko 17:49 sati.
"Dragi putnici, imamo posla s labudom koji je zapeo na tračnicama gornjeg dijela stanice Glasgow Central. Usluge do i od ove željezničke stanice su poremećene, ali vozovi i dalje voze smanjenom brzinom", stoji u saopćenju željezničkog operatera, koji se svima zahvalio na strpljenju.
U 18:30 ScotRail je izvijestio da je ptica uklonjena, a do 21:42 poremećaji u saobraćaju su zaustavljeni.