euro 2024.

Španci savladali Njemačku u zadnjim trenucima sjajne utakmice

Najveći derbi četvrtine finala Evropskog nogometnog prvenstva igrali su danas domaćin Njemačka i Španija. Španija je slavila nakon produžetka sa 2:1.

Dani Olmo doveo je Špance u prednost u 51. minuti susreta.

Sjajni Yamal je upisao svoju treću asistenciju na ovom Euru, kada je s desne strane odigrao povratnu loptu, a na nju je utrčao bivši igrač Dinama i s 13-14 metara precizno pogodio za vodstvo svoje momčadi.

Vodili su Španci do 89. minute, a onda je scenu stupio - njemački mentalitet. Tačnije, nema predaje.

Elf je izjednačio minutu prije isteka regularnih 90. minuta golom Floriana Wirtza, koji je utakmicu odveo u produžetke.

Njemačka je drastično oštećena u drugom produžetku, kada je lopta pogodila Cucurellu u ruku, ali se glavni sudija Taylor nije oglasio.