Sport

Španci tvrde: Italijanski gigant želi dovesti Pjanića

Raport.Ba
pjanic

Prema navodima španskog "Sporta", Miralem Pjanić predmet je interesa Napolija zbog mogućeg transfera u ljetnom prijelaznom roku.

Div iz italijanske nogometne Serie A želi osigurati usluge bosanskohercegovačkog veznjaka iz španske Barcelone i to na posudbu, kao moguću zamjenu za Fabiana Ruiza koji još nije potpisao novi ugovor.

Pjanić (32) priključio se Barceloni iz italijanskog Juventusa u bizarnom ugovoru o zamjeni prema kojem je Arthur Melo otišao u Torino.

Transfer nije funkcionirao kako je zamišljeno ni za jednu od četiri strane, s tim da se dva veznjaka bore da se nametnu u svojim klubovima.

Pjanić nije uspio uvjeriti tadašnjeg trenera Barce Ronalda Koemana da mu pruži veću šansu u sezoni 2020/2021, a Barcelona ga je prošlog ljeta odlučila posuditi turskom Besiktasu.

Bh. veznjak se sada vraća se u Barcelonu prije nego što vjerovatno krene u novu avanturu. A njegova bi sljedeća destinacija mogla biti Napoli.

Inače, Napoli se znoji zbog neizvjesnosti vezane za Ruiza (26). Španski veznjak tek treba potpisati novi ugovor na stadionu "Diego Armando Maradona".

S obzirom na to da Ruizov trenutni ugovor istječe sljedeće godine, Napoli će možda morati zadržati sve opcije otvorenim i tragati na tržištu za mogućom zamjenom.

Zanimljivo je da se Ruiz povezivao s Barcelonom, iako su nedavna izvještaji tvrdili da katalonski div hladi interes za njega.

Unatoč tome, Ruiz bi mogao napustiti Napoli u ljetnom prijelaznom roku, što je potaknulo Napolitance da potraže zamjenu. Pjanić se tako pokazao kao meta.

No, Napoli će se možda morati boriti s nekim od svojih rivala iz Serie A u utrci za potpis Pjanića, koji je nedavno povezivan sa gradskim rivalima Milanom i Interom.

Također će biti zanimljivo vidjeti hoće li Barcelona biti otvorena za ponovnu posudbu iskusnog nogometaša ili će umjesto toga tražiti trajni transfer.

FC Barcelona Miralem Pjanić Napoli
Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu