konferencijska liga

Spartak se provukao na Koševu: Sarajevo imalo više od igre, ali lopta nije htjela u mrežu

U prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za UEFA Evropsku konferencijsku ligu Sarajevo i Spartak odigrali su 0:0 na Koševu.

Na kraju zadovoljniji mogu biti gosti koji su uspjeli odoliti napadima bosanskohercegovačkog predstavnika.

Prva situacija već u 5. minuti. Kyeremeh je oduzeo loptu defanzivcima Spartaka i obišao golmana, no neko od defanzivaca gostiju sa gol linije je izbio loptu.

Nakon mirnijeg perioda, u 22. minuti velika šansa za Sarajevo. Kyeremeh je prošao po desnoj strani, odigrao povratnu do Čatakovića koji nije najbolje primio loptu. U nastavku akcije dobro je šutirao Gulijašvili, ali je još bolje odbranio Freilih.

Nova velika šansa koju propušta Sarajevo u 24. minuti. Pogriješio je golman gostiju, a Kyeremeh iskosa šutirao na prazan gol i pogodio stativu, potom je Čataković glavom pokušao, no ponovo sa gol linije gosti otklanjaju opasnost.

Sarajevo je nastavilo s napadima, u 38. još jedna velika prilika. Griješi golman gostiju, Kyeremeh glavom spušta za Gulijašvilija koji šutira sa nekoliko metara, ali golman gostiju sjajno brani.

Drugo poluvrijeme počinje u mirnijem tonu, sve do 58. minute. Ponovo je loše reagirala odbrana Spartaka, loše izbacili loptu, a onda je Kyeremeh sa 16 metara šutirao iz voleja, ali lopta odlazi pored gola.

Sarajevo je bilo puno bolje, konstantno je prijetilo, ali lopta nije htjela u gol pa je završilo 0:0.

Uzvratna utakmica na rasporedu je za sedam dana, 01. augusta, u Trnavi.