nahvalio vasilja

Spasio je BiH, a zvijezda Liverpoola ostala je zapanjena: Kao da su bila trojica…

Reprezentacija Bosne i Hercegovine pod vodstvom novog selektora Sergeja Barbareza stigla je do prvog boda. U sklopu drugog kola Lige nacija odigrali su 0:0 protiv Mađarske, a za to velike zasluge pripadaju Nikoli Vasilju.

28-godišnji golman, koji trenutno nosi dres njemačkog St. Paulija, bio je uvjerljivo najbolji pojedinac u gostujućim redovima, a samo u prvom poluvremenu upisao je četiri velike odbrane i spasio BiH.

Vadio je loptu ispod prečke, čisto s gol-crte, skidao dalekometne projektile, a u drugom poluvremenu ponovno je briljirao. Pred sam kraj susreta Mađari su imali ogromnu priliku, Martin Adam pucao je glavom s pet metara, ali i to skida Vasilj.

To je oduševilo i Dominika Szoboszlaija, ponajveću zvijezdu u mađarskim redovima, koja igra za Liverpool.

"Imali su nevjerojatnog golmana, kao da su bila trojica na vratima, a ne jedan. Nevjerojatno", kazao je nakon utakmice.

Ovo je bio 12. nastup Vasilja u BiH dresu, a za reprezentaciju je debitovao u prijateljskom ogledu protiv Kostarike 2021. godine.