liga prvaka

Spektakl u Grčkoj: Borac se dvaput vraćao iz minusa, treći put nije mogao

PAOK je dočekao Borac u prvom susretu drugog kola kvalifikacija za Ligu prvaka i ostvario tešku pobjedu 3:2.

PAOK je došao prvi do prednosti, pošto su domaći u 16. minuti poveli poslije kornera. Kiril Despodov je centrirao, a Konstantinos Koulierakis glavom matirao Damjana Šiškovskog.

Ipak, već u prvom sljedećem napadu šampion BiH je došao do izjednačenja. Spetljali su se golman PAOK-a i jedan od defanzivaca, koji je rukom izbio loptu svom golmanu iz ruku. Nakon asistencije VAR-a, Borac je dobio penal, a siguran sa bijele tačke je bio Sebastian Herrera.

Uspio je PAOK u 39. minuti vratiti prednost na svoju stranu. Ponovo je štoper domaćih Koulierakis bio na pravom mjestu, ovaj put odbijenu loptu nakon odbrane Šiškovskog poslao je iza leđa golmana iz Makedonije.

U posljednjoj minuti nadoknade prvog poluvremena Borac je došao do novog izjednačenja. David Vuković je oduzeo loptu na sredini terena, došao do šesnaesterca gdje je na drugoj stativi pronašao Envera Kulašina, a on zatresao mrežu PAOK-a za 2:2.

U drugom poluvremenu već nakon šest minuta novi gol u mreži Borca. Proletio je Šiškovski u prazno nakon kornera, a Trost-Ekong glavom loptu poslao u mrežu.

Imao je Borac do kraja nekoliko situacija da ugrozi golmana PAOK-a, ali je rezultat ostao nepromijenjen. Borac je pokazao da se može nadigravati sa Grcima, a u uzvratu u Banja Luci će pokušati napraviti senzaciju i plasman u 3. kolo kvalifikacija za Ligu prvaka.