BIZARNI PENALI

‘Spektakl’ u Njemačkoj: Znaju li ovi ljudi nogometna pravila?

U drugom rangu njemačkog nogometa, popularne "cvajte", viđena su dva bizarna penala. Dvoboj Magdeburga i Greuther Fürtha završen je bez pobjednika (2-2), ali poslije utakmice pričalo se isključivo o "rukometnim" situacijama.

Naime, 13. minuta bila je nesretna za Fürth nakon što je njihov stoper - bez previše razmišljanja - uhvatio loptu u ruke u kaznenom prostoru. Golman mu je dodao loptu, a on je, vjerojatno zaboravivši da nije bio gol-aut, odlučio doslovno uzeti stvar u svoje ruke. Ishod je bio penal, ali golman Nahuel Roll donekle je spasio saigrača i odbranio kazneni udarac.

Ipak, da stvar bude gora, pobrinuo se i stoper Magdeburga. U 41. minuti, ponovno na neobjašnjiv način, lopta je završila u rukama domaćeg igrača u kaznenom prostoru. Misleći da je dosuđen prekršaj nakon prodora gostujućeg igrača, domaći je igrač, također, uzeo loptu u ruke. Ishod? Novi penal, ali ovaj je bio realiziran.

Da nije bilo te sekvence, Magdeburg bi možda odnio i sva tri boda, što bi ga odvelo na vrh druge Bundeslige.