aba liga

Splićani nakon 12 godina čekanja pobijedili Crvenu zvezdu

Košarkaši Splita ostvarili su u okviru 3. kola regionalne ABA lige premijernu pobjedu. Pred svojim navijačima su iznenadili i pobijedili Crvenu zvezdu rezultatom 85:78.

Treća je to tek pobjeda Splićana protiv Crvene zvezde u regionalnoj ligi, ali i prva nakon daleke 2012. godine.

Cijela utakmica bila je posve izjednačena, ali su kroz prvo poluvrijeme uglavnom vodili gosti iz Beograda. Na odmoru je Crvena zvezda imala 39:37, a velika borba viđena je i u nastavku pa su gosti na kraju treće dionice imali tek minimalnu prednost 61:60.

Neizvjesna borba trajala je i u zadnjoj četvrtini koju su Splićani prelomili na svoju stranu u završnici. Prvo je Tišma pogodio tricu dvije i pol minute prije kraja za 74:71, dok je Jordano ubacio tricu za 77:71 dvije minute prije kraja. Bio je to ključni bijeg Splićana i sve do kraja favorizirana Crvena zvezda nije imala snage za preokret.

Za Zvezdu je ovo drugi poraz u ABA ligi, nakon tri odigrane utakmice.