pao i šibenik

Split je na nogama: Hajduk igra šampionski, na vrhu je tabele HNL-a

Hajduk je pobijedio Šibenik 4:0 na Poljudu u zadnjoj utakmici devetog kola SuperSport HNL-a. Ivan Rakitić, Bruno Durdov, Anthony Kalik i Marko Livaja bili su strijelci za domaću ekipu. Hajduk je ovom pobjedom zasjeo na prvo mjesto SuperSport HNL-a. Ima dva boda više od Dinama i Rijeke.

Hajduk je sjajno ušao u utakmicu. Ivan Rakitić zabio je već u drugoj minuti za vodstvo. Krenula je akcija od Livaje, a završila asistencijom Dajakua koji je povratnom loptom pronašao Ivana Rakitića. Bivši hrvatski reprezentativac ušao je prema golu Antonija Đakovića i sa sedam-osam metara pogodio za vodstvo Hajduka.

Bruno Durdov zabio je za 2:0 u 17. minuti. Šimun Hrgović dao mu je idealnu loptu u prostor, a 16-godišnji krilni napadač Hajduka okrenuo se na lijevu nogu i iz blizine pod gredu zakucao loptu za udvostručenje Hajdukovog vodstva.

Anthony Kalik povećao je vodstvo Hajduka na 3:0 u 62. minuti. Dominik Prpić ušao je u sredinu i sjajno proigrao Kalika, koji je neobičnim udarcem prebacio Antonija Đakovića. Bio je to Kalikov prvi pogodak ove sezone. Dugo osporavani Australac odigrao je još jednu dobru utakmicu te je iz igre ispraćen pljeskom splitske publike.

Marko Livaja pogotkom za 4:0 u 88. minuti zaključio je priču na Poljudu. Stipe Biuk ubacio mu je prizemnu loptu s desne strane, a najbolji strijelac SHNL-a iz blizine je pogodio u mrežu Antonija Đakovića. Hajduk u sljedećem kolu ide u Koprivnicu kod Slavena, a Šibenik doma dočekuje Osijek.