Region

Srbija ponovo uvela dio mjera. Na snazi su od danas

Raport.Ba
U Srbiji se od srijede ponovno primjenjuju pojedine ranije ukinute mjere za suzbijanje koronavirusa nakon što je u utorak registrirano više od 100 novih slučajeva, prvi put od početka maja kad je broj zaraza počeo padati, a posljednjih dana oscilirati oko 90. Od danas je obavezno korištenje zaštitnih maski u javnom gradskom i međugradskom prijevozu, a putnicima koji ih ne nose neće biti dopušten ulazak u vozila, saopćila je vlada Srbije nakon sjednice Kriznog štaba. Građanima se preporučuje da nose maske i u svim zatvorenim prostorima, a ponajprije u poštama, bankama, javnim institucijama te trgovinama i trgovačkim centrima. Krizni štab je preporučio i da se zabrane posjete bolnicama, kao što je to bio slučaj tokom vanrednog stanja, uvedenog 15. marta, a ukinutog 8. maja, kada je i vojska bila angažirana da čuva ulaze bolnice i sprečava moguće incidente. Prema službenim podacima Ministarstva zdravlja, u Srbiji su u utorak, među 6.025 testiranih, registrirana 102 nova slučaja koronavirusa, ukupno 13.092 od nultog pacijenta prijavljenog 6. marta.    
Koronavirus mjere Srbija Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu