U Srbiji se od srijede ponovno primjenjuju pojedine ranije ukinute mjere za suzbijanje koronavirusa nakon što je u utorak registrirano više od 100 novih slučajeva, prvi put od početka maja kad je broj zaraza počeo padati, a posljednjih dana oscilirati oko 90.
Od danas je obavezno korištenje zaštitnih maski u javnom gradskom i međugradskom prijevozu, a putnicima koji ih ne nose neće biti dopušten ulazak u vozila, saopćila je vlada Srbije nakon sjednice Kriznog štaba.
Građanima se preporučuje da nose maske i u svim zatvorenim prostorima, a ponajprije u poštama, bankama, javnim institucijama te trgovinama i trgovačkim centrima.
Krizni štab je preporučio i da se zabrane posjete bolnicama, kao što je to bio slučaj tokom vanrednog stanja, uvedenog 15. marta, a ukinutog 8. maja, kada je i vojska bila angažirana da čuva ulaze bolnice i sprečava moguće incidente.
Prema službenim podacima Ministarstva zdravlja, u Srbiji su u utorak, među 6.025 testiranih, registrirana 102 nova slučaja koronavirusa, ukupno 13.092 od nultog pacijenta prijavljenog 6. marta.
Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu
Region
Srbija ponovo uvela dio mjera. Na snazi su od danas
Raport.Ba