da li je otpisan?

Šta se dešava između Tadića i Piksija? Momenat sa današnjeg treninga sve govori

Reprezentacija Engleske je pobijedila Srbiju 1:0 u prvoj utakmici grupe C Europskog prvenstva, a pobjednički gol postigao je Jude Bellingham u 13. minuti.

Engleska, iako favorit, nije pokazala puno osim tog ranog pogotka i Kaneove grede u 77. minuti. Srpski selektor Dragan Stojković Piksi iznenadio je izostavivši kapitena Dušana Tadića iz početne postave, a u igru je ušaotek nakon sat vremena.

Nakon poraza, Tadić je izjavio da je on najbolji igrač Srbije i da je trebao započeti susret, što je Piksi kritikovao. Tadić je dodatno rekao: “Ja sam najspremniji igrač u ovoj ekipi, to sam rekao i njemu.”

Uslijedila je nova izjava Tadića, u kojoj je naglasio da mu je bilo teško gledati utakmicu jer je bilo mnogo situacija za njega.

Također je rekao da moraju poštovati odluke, iako se ne moraju slagati s njima.

Srpski mediji nagađaju da je Tadić možda otpisan za cijelo prvenstvo jer nije sudjelovao na prvom treningu nakon utakmice, dok su svi ostali igrači bili prisutni.