U automobilu

Stavite gumicu za tegle oko telefona: Razlog je toliko dobar ametan da ćete ga odmah iskopirati

Raport
Piše: Raport
Mobitel freepik
Foto: Freepik

Zaboravite na skupe držače koji stalno otpadaju ili ostavljaju mrlje na staklu. Obična gumica za tegle na telefonu rješava problem navigacije u automobilu za samo nekoliko sekundi. Ovaj trik štedi novac i živce, a njegova primjena postaje sve popularnija jer koristi jednostavnu logiku umjesto komplikovanih plastičnih nosača. Gumica provučena kroz rešetku ventilacije postaje nevjerovatno stabilan držač koji čuva vaš telefon čak i na neravnim putevima, čineći vožnju sigurnijom bez ikakvih dodatnih troškova.

Često zaboravljamo da su najjednostavnija rješenja zapravo i najbolja, baš kao što nas uče stare mudrosti o snalažljivosti. Dok vam industrija pokušava prodati vakuum držače koji pucaju na suncu ili magnete koji zahtijevaju lijepljenje ploča na uređaj, rješenje se zapravo nalazi u vašoj kuhinjskoj ladici. Korištenjem gumice eliminišete rizik da vam telefon sklizne pod papučicu kočnice usred gužve, što je greška koju mnogi vozači prave oslanjajući se na lošu plastiku.

Postupak postavljanja traje manje od deset sekundi, a rezultat je čvrst i pouzdan nosač. Potrebno je uzeti jednu čvršću, deblju gumicu i provjeriti da nije ispucala. Gumicu provučete kroz gornju rešetku ventilacije na instrument tabli tako da napravite malu petlju, a zatim u tu petlju ubacite svoj uređaj i zategnete. Na ovaj način telefon se neće pomjeriti ni milimetar, a ekran ostaje potpuno vidljiv za navigaciju dok vaš novčanik ostaje pun.

Osim što je besplatna, ova metoda ima još jednu veliku prednost u odnosu na kupovne držače, ventilacija direktno hladi telefon dok radi navigacija, što sprečava pregrijavanje uređaja tokom ljetnih mjeseci. Za one koji žele dodatnu sigurnost, preporučuje se korištenje dvije gumice ukrštene u obliku slova X. To stvara svojevrsni "kavez" koji drži telefon stabilnim čak i u ekstremnijim uslovima vožnje, što je idealno rješenje za terenska vozila i lošije puteve.

Mobitel automobili Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu