Američka ambasada u Sarajevu čestitala je fudbalskoj reprezentaciji Bosne i Hercegovine na pobjedi protiv Katara rezultatom 3:1, kojom su “Zmajevi” osigurali plasman u nokaut fazu Svjetskog prvenstva koje se održava u Sjedinjenim Američkim Državama, Kanadi i Meksiku.
Na zvaničnom profilu na društvenoj mreži X, Ambasada SAD-a u Sarajevu kratko je poručila: “Kakva utakmica, Zmajevi! Čestitamo na sjajnoj pobjedi!”
Objava je izazvala brojne reakcije i dodatno obilježila slavlje nakon velikog uspjeha bh. reprezentacije na Svjetskom prvenstvu.