trener plemića

Štimac pred Breidablik poručio: Mi znamo šta nam je činiti i idemo na pobjedu

Raport.Ba
stimac12

Trener Zrinjskog, Igor Štimac najavio je revanš utakmicu trećeg kola kvalifikacija za Europa lige protiv Breidablika.

U prvom meču u Mostaru bilo je 1:1.

Štimac je kazao da zna koje stvari treba mijenjati u odnosu na prvi duel.

“U svakom slučaju, uslovi će biti dijametralno suprotni u odnosu na utakmicu ovdje. Bilo je htijenja, gosti nas jesu iznenadili s bunkerom, gdje su stvarali pritisak na ubačenu loptu u sredinu, na čemu smo mi insistirali i nismo dovoljno koristili krilne igrače kad je to bilo potrebno. Te stvari treba mijenjati, prespori smo bili u prenosu lopte s jedne na drugu stranu i tako se ne mogu otvoriti prostor”, kazao je Štimac i dodao:

“Šta će oni igrati, ofanzivnije, kako će koristiti prednost igranja na vještačkom terenu. Mi znamo šta nam je činiti i idemo po pobjedu. Prijateljska utakmica u Gabeli nam je poslužila svrsi i sve je bilo očekivano i na nivou. Biće nekih promjena u sastavu, evidentno smo podbacili na nekim pozicijama”.

Utakmica je na programu sutra u 19:30 sati.

hšk zrinjski igor štimac Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu