zahtjevan proces

Stiže ono što klubovi najmanje vole – licenciranje za iduću sezonu. Šta su poručili iz Nogometnog saveza BiH?

Foto: NSBiH

U prostorijama Nogometnog saveza Bosne i Hercegovine u Sarajevu održan je dvodnevni seminar o licenciranju klubova za sezonu 2025/2026. 

Seminar je organiziran za klubove WWin lige Bosne i Hercegovine, kao i Premijer ženske lige BiH. Prvog dana rada na seminaru su obrađeni sportski, infrastrukturni, administrativni i pravni kriteriji.

Drugi dan rada je bio posvećen stručnom predavanju i tematskoj radionici o finansijskom kriteriju, najzahtjevnijem u postupku licenciranja.

Generalni sekretar NSBiH Adnan Džemidžić je prilikom uvodne riječi na otvaranju seminara istakao veliki značaj procesa licenciranja klubova, objavio je Nogometni savez BiH.

"Pred nama je ključni period u licenciranju klubova, vrijeme kada se vrši provjera ispunjenosti uslova po zadatim kriterijima, temeljnim elementima za izdavanje licence i nesmetano učešće naših klubova u domaćim i međunarodnim takmičenjima.

NSBiH kontinuirano radi na unapređenju ovog procesa, kako bi klubovi bili upoznati sa promjenama u pravilnicima UEFA i NSBiH.

Ovi seminari omogućavaju predstavnicima klubova da pravovremeno dobiju informaciju o određenim promjenama u pravilnicima, kojim se ispunjavaju uslovi iz zahtjeva u ključnom procesu licenciranja.

To je od suštinskog značaja za stabilnost u radu svakog našeg kluba, njihovom kontinuiranom razvoju i stvaranju preduslova za nastupe u domaćim i međunarodnim takmičenjima“, izjavio je Adnan Džemidžić.

Eksperti iz Odjela za licenciranje klubova NSBiH su učesnicima seminara detaljno objasnili sami postupak licenciranja, naglasivši važnost u ispunjavanju svih kriterija za punopravno učešće u domaćim i međunarodnim takmičenjima.

Sve oblasti iz pravilnika o licenciranju klubova su obrađene pojedinačno, a eksperti su kvalitetno prezentovali zadate kriterije u procesu licenciranja klubova.

NSBiH se zahvaljuje svim predstavnicima klubova WWin lige BiH i Premijer ženske lige na aktivnom učešću u radu tokom dvodnevnog seminara, kao i njihovom proaktivnom pristupu tokom diskusija na radionicama.