Grupa studenata u blokadi krenula je danas iz Novog Sada na štafetni ultramaraton do Brisela tokom koga će trčati kroz šest država. Oni su iz Novog Sada krenuli oko 10:30 sati.
Među učesnicima ultramaratona su i studenti iz Beograda koji su jutros u sedam časova krenuli sa blokade RTS-a ka Novom Sadu.
Prije polaska, studenti i građani koji su ih ispratili odali su poštu stradalima na Željezničkoj stanici u Novom Sadu 16-minutnom tišinom i polaganjem cvijeća. U Brisel bi trebalo da stignu 12. maja.
U tome periodu će zasjedati Evropski parlament čijim čelnicima studenti nose pisma sa informacijama o situaciji u Srbiji.