Nastavljaju se aktivnosti

Studenti iz Srbije trče ultramaraton do Brisela

Raport.Ba
studenti novi sad

Grupa studenata u blokadi krenula je danas iz Novog Sada na štafetni ultramaraton do Brisela tokom koga će trčati kroz šest država. Oni su iz Novog Sada krenuli oko 10:30 sati.

Među učesnicima ultramaratona su i studenti iz Beograda koji su jutros u sedam časova krenuli sa blokade RTS-a ka Novom Sadu.

Prije polaska, studenti i građani koji su ih ispratili odali su poštu stradalima na Željezničkoj stanici u Novom Sadu 16-minutnom tišinom i polaganjem cvijeća. U Brisel bi trebalo da stignu 12. maja.

U  tome periodu će zasjedati Evropski parlament čijim čelnicima studenti nose pisma sa informacijama o situaciji u Srbiji. 

Brisel studenti Željeznička stanica Novi Sad Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu