prvenstvo bih

Studenti nastavili niz: Slavija nije imala šanse protiv Bosne

KK Bosna je u trećem kolu košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine pobijedila Slaviju 94:81 u dvorani “Mirza Delibašić”.

U prvoj četvrtini bila je izjednačena utakmica, a gosti su nakon prvih deset minuta imali dva poena prednosti. Međutim, u drugoj četvrtini domaći klub je pokazao bolju igru, ostvarivši dvocifrenu prednost. Ipak, gosti su pred kraj prvog poluvremena smanjili razliku na devet poena (48:39).

Polovinom treće četvrtine, gosti su uspjeli izjednačiti, a zatim povesti, ali su košarkaši Bosne do kraja četvrtine preokrenuli rezultat na 69:66. U posljednjoj četvrtini, domaći igrači su mirno priveli utakmicu kraju i na kraju slavili rezultatom 94:81.

Najefikasniji igrači utakmice bili su Zrno sa 29, Kovačević sa 19 i West sa 18 poena.

U narednom kolu Bosna igra protiv Jahorine, dok Slavija gostuje Slobodi.