saznajemo

Sud BiH formirao predmet po Dodikovoj žalbi, Apelaciono vijeće odlučivat će po hitnom postupku. Uskoro odluka

Raport.Ba
AA-20241205-36387746-36387731-BIH_NASTAVLJENO_SUDENJE_MILORADU_DODIKU

U petak pred kraj vremena, Sud BiH je formirao predmet upravnog spora po žalbi Milorada Dodika na odluku CIK-a o oduzimanju mandata predsjednika RS, saznaje Raport.

Odluka u ovom predmetu, mogla bi biti objavljena u narednih nekoliko dana, rečeno nam je.

Dodikovu žalbu je uputio advokat Goran Bubić.

Žalbu je putem pošte dana 12.08.25. godine punomoćnik podnio Apelacionom odjeljenju suda BiH, a koja je zaprimljena u pisarnici Centralne izborne komisije BiH dana 13.08.2025. godine.

Centralna izborne komisije BiH je podneskom od 15.08.2025. godine dala Sudu BiH izjašnjenje na žalbu Milorada Dodika, u skladu sa članom 80. stav (2) Zakona o upravnim sporovima Bosne i Hercegovine, s prijedlogom da se žalba Milorada Dodika odbije kao neosnovana.

O Dodikovoj žalbi odlučivat će u po hitnom postupku postupajuće vijeće Apelacionog odjeljenja Suda BiH Upravnog odjeljenja koje se sastoji od troje sudija.

Milorad Dodik Sud BiH Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu