DVIJE LEGENDE

Susret Piksija i Zlatana: Treba ti napadač? Mogao bih igrati 20 minuta

Reprezentacija Srbije je sinoć pobijedila Švedsku 3:0 u Stockholmu u drugoj pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo. Izabranici Dragana Stojkovića Piksija poveli su u 18. minuti pogotkom Sergeja Milinkovića-Savića na asistenciju Andrije Živkovića. Drugi pogodak za goste zabio je Aleksandar Mitrović u 60. minuti nakon asistencije Filipa Mladenovića, a na 3:0 je povisio kapiten Dušan Tadić deset minuta kasnije poslije asistencije Filipa Kostića.

Srbija se vratila formaciji 3-5-2, a golovi su padali nakon dobrih asistencija s bočnih pozicija. Srbijanci su prije četiri dana izgubili kod Austrije 2:1, a Stojković je u toj utakmici testirao odbranu s četiri igrača. To se pokazalo neuspješnim eksperimentom pa se Srbija vratila uigranoj kombinaciji, koja joj je donijela uvjerljivu pobjedu u generalki za Euro. Srbija Euro otvara 16. juna protiv Engleske, a u grupi su još Slovenija i Danska.

Nakon utakmice Piksi se sreo s najvećim švedskim nogometašem ikada Zlatanom Ibrahimovićem. Piksi se našalio kako se nadao da odnedavno penzionisani Ibrahimović neće ući u igru na šta je Šveđanin naših korijena odgovorio kako bi sigurno mogao igrati 20 minuta i šaleći se upitao Piksija treba li mu napadač. Nakon toga poželio je sreću Srbiji na Euru i poručio da je za pobjeđivanje najbitnija disciplina.