Ispostavlja se da Japan ima svoju verziju čuvene Babe Vange – ženu koja je tokom decenija dala niz jezivo preciznih predviđanja, a sada upozorava da bi novo razorno dešavanje moglo pogoditi region već ovog ljeta.
Baba Vanga, punog imena Vangeliya Pandeva Gušterova, bila je bugarska slijepa proročica koja je tokom života predvidjela smrt princeze Diane 1997. godine i razorni cunami u Indijskom okeanu 2004. godine. Preminula je u augustu 1996.
Sada pažnju javnosti privlači Ryo Tatsuki, japanska proročica i bivša manga umjetnica, koja tvrdi da još od 1980-ih kroz živopisne snove dobija vizije budućih događaja, piše Unilad.
Knjiga snova: „Budućnost koju sam vidjela“
Tatsuki, danas 70-godišnjakinja, objavila je 1999. godine strip pod nazivom „Budućnost koju sam vidjela“, u kojem je zabilježila niz svojih najčudnijih snova – od kojih su se mnogi kasnije pokazali tačnima.
Među njima su:
- Zemljotres u Kobeu 1995. godine
- Smrt Freddieja Mercuryja 1991.
- Predviđanje da će biti snimljen film o njegovom naslijeđu (Bohemian Rhapsody, 2018)
- Katastrofa na istočnoj obali Japana u martu 2011. – predviđena čak 15 godina ranije
- Pandemija koronavirusa – s nepoznatim virusom koji se pojavljuje 2020. i povlači nakon aprila
Tatsuki je tada čak zabilježila da će se virus „ponovo pojaviti 10 godina kasnije“, što dodatno intrigira.
Novo proročanstvo za ljeto 2025: „More vrije“ južno od Japana
Prema najnovijim upozorenjima, Ryo Tatsuki vjeruje da bi ogromna prirodna katastrofa mogla pogoditi Japan u julu ove godine. Tvrdi da „more vrije“ južno od Japana – što mnogi tumače kao nagovještaj podmorske vulkanske erupcije.
Takav događaj mogao bi izazvati megatsunami, koji bi pogodio široku zonu – uključujući Japan, Tajvan, Indoneziju i Sjeverna Marijanska ostrva.
Tatsuki navodno vidi i „oblike nalik zmajevima“ kako se kreću prema toj oblasti, što dodatno pojačava mističnost njenih predviđanja.
Naučnici pozivaju na oprez
Iako su mnoge njene vizije unazad bile zapanjujuće tačne, naučnici upozoravaju da nema naučne osnove za tvrdnje o „vrijućem moru“ i nadolazećem megatsunamiju. Prema izvorima portala Times Now News, geološki senzori ne bilježe anomalije koje bi ukazivale na neposrednu prijetnju.
Dodatna predviđanja: Još jedan zemljotres i cunami 2026?
Tatsuki tvrdi i da bi novi veliki zemljotres mogao pogoditi prefekturu Kanagawa, uz novi cunami koji bi mogao „izbrisati obalu“ između juna i septembra sljedeće godine (2026).
Ryo Tatsuki možda nikada neće imati status Babe Vange, ali njena predviđanja izazivaju sve veću pažnju – posebno zbog tačnosti nekih ključnih događaja. Da li je riječ o slučajnostima, intuiciji ili stvarnoj sposobnosti, ostaje da se vidi. Ali ako ste planirali ljetovanje u Japanu – možda vrijedi razmisliti još jednom.