navijački sukob

Svjedok obračuna Torcide i Delija u Tuzli: Bio sam u ratu, ali ovo...

Raport
Piše: Raport
Tuzla24

Tučnjava između pripadnika navijačkih grupa Torcida i Delije šokirala je javnost u Hrvatskoj, Srbiji te Bosni i Hercegovini u kojoj se i dogodila. U neposrednoj blizini Međunarodnog aerodroma Tuzla, oko 500 metara od ulaza u aerodrom, nedugo nakon što su se navijači Crvene zvezde vratili iz Švedske, gdje je njihov klub igrao u Evropskoj ligi došlo je do masovne tučnjave u kojoj je učestvovalo više desetaka osoba, a policija je brzo intervenirala i uhitila 93 sudionika incidenta, navodi se u izvješćima policije i medijima iz Bosne i Hercegovine.

Prema objavljenim podacima, 23 osobe su povrijeđene sukoba, među kojima je bio i jedan policijski službenik, dok se 18 navijača javilo u Univerzitetski klinički centar Tuzla radi medicinske pomoći. Jedna osoba je zadržana na intenzivnoj njezi zbog teških tjelesnih povreda, uključujući ozljede glave i prsnog koša.

Među privedenima bilo je i 14 navijača Hajduka. Oni su sinoć predati u nadležnost Tužilaštva koje će odlučiti za koga će tražiti pritvor.

Kako je potvrdila glasnogovornica MUP-a Tuzlanskog kantona Adnana Sprečić, u vezi s incidentom je privedeno jedanaest pripadnika Torcide iz Hrvatske te trojica iz Bosne i Hercegovine.

O navijačkom sukobu dviju navijačkih skupina za Televiziju Tuzlanskog kantona govorio je svjedok, mještanin Dubrava kod Tuzle, Halid Alibašić.

"Krenuli smo vidjeti što se događa, da pomognemo. S par mojih prijatelja sam uletio u tučnjavu gdje su se ljudi udarali drškama, lancima, kamenjem, a prije toga sam vidio poskidanu odjeću po putu. Ljudi su goli bili, bacali su odjeću u kombije, kazao je Alibašić.

"Po meni je tu bilo 100-150 ljudi najmanje. Ja sam bio u ratu, ali ovdje mi je bila veća trema, pokušao je dočarati kako mu je sve izgledalo. Nama su javljali da su ulazili u kuće i nudili novce samo da ih se preveze odavde. Nudili su lijepe pare. Meni je lično jedan ušao u auto. Ja sam izašao iz svog automobila, izvadio ključ, pobjegao, nisam znao kako da ga istjeram, rekao je.

Halid je, tvrdi, u želji da sve smiri dobio nekoliko udaraca.

"Niko tu ništa ne priča, tu se samo udara, svađa i psuje. To je bio jedan haos, prvi ovakav u mom život. Palicom sam dobio po ruci, dva-tri udarca sam se uspio izmaknuti, čovjek maše po Maksim po diviziji.

Opisao je kako su povrijeđeni, koje su mještani ipak preuzeli na skrb, izgledali.

"Glave razbijene, rupe po glavama. Molim Boga da prežive, ali su izlupani ljudi baš maksimalno. Pa zamislite da netko drvenom drškom udara. Ja sam dobio jedan udarac i jutros sam se javio na hitnu, trebam ići na snimanje. Čitavu noć smo hodali po selu i hvatali ljude, ne mogu vjerovat što se događalo, zaključio je Alibašić.

Tuzla navijači Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu