zapečatila pobjedu

Swiatek bez problema u trećem kolu Wimbledona

Iga Swiatek glatko je napredovala u treće kolo Wimbledona u četvrtak na račun Hrvatice Petre Martić, ostvarivši 21. uzastopnu pobjedu.

Jedini break u prvom setu doveo je poljsku prvu nositeljicu u vodstvo i ponovila je isto u drugom setu i zapečatila pobjedu 6-4, 6-3.

Martić je trebala liječenje zbog očitog problema s donjim dijelom leđa usred prvog seta meča drugog kola na središnjem terenu prije nego što je nastavila bez vidljive nelagode.

Swiatek je svoju 85. rangiranu protivnicu slomila u 10. gemu i uzela prvi set rezultatom 6-4.

Martić se žestoko borila u drugom setu, ali je Swiatek naposljetku imala previše snage, napravila break u osmom gemu nakon minusa od 40-0 i servirala za pobjedu.

Swiatek je imala 25 ​​winnera uz 19 neprisiljenih pogrešaka u meču koji je trajao 83 minute.

Prva nositeljica, koja nikad nije bila dalje od četvrtfinala Wimbledona, lovi šesti Grand Slam naslov nakon nedavnog trijumfa na French Openu.

Preskočila je natjecanje na travi u Berlinu prošlog mjeseca kako bi se odmorila, što znači da je u Wimbledon došla bez mečeva na ovoj podlozi.

Ova 23-godišnjakinja, koja je osvojila naslov u konkurenciji juniorki u All England Clubu 2018., sučelit će se s 35. kazahstanskom Yuliom Putintsevom za mjesto u osmini finala.