Tačno su predvidjeli svjetskog prvaka na zadnja tri Mundijala. Sada su otkrili i ko će biti prvak u Kataru

Jedna od najpopularnijih sportskih videoigara Fifa 23 u posljednjem izdanju na EA Sportsu, donosi mod Svjetskog prvenstva u Kataru koji je bez naknade dostupan svim njenim korisnicima. Američki proizvođač simulirao je cijelo natjecanje i predvidio kako će proći Mundijal. To je napravio i za prošla tri izdanja u Južnoafričkoj Republici 2010., Brazilu 2014. i Rusiji 2018. i, zanimljivo, svaki put pogodio. Prema simulaciji će svjetski prvak u Kataru postati Argentina koja će u finalu pobijediti Brazil 1-0.

Brazil će tako na putu do finala izbaciti Južnu Koreju sa 3:0 u osmini finala. Zatim će istim rezultatom pobijediti Njemačku. Prema simulaciji, u polufinalu će Karioke tek nakon penala savladati Portugal.

Sa druge strane, prema simulaciji, Argenitna će do finaladoći nakon pobjede od 2:1 nad Danskom u osmini finala. Potom Guachosi pobjeđuju Dansku sa 1:0. U polufinalu, u velikom derbiju Messi i društvo će biti bolji od Francuza(1:0).

simulaciji
Simulacija SP u Kataru

Bronzanu medalju predvidjeli su aktuelnim svjetskim prvacima Francuzima, a najbolji igrač turnira, kažu, bit će Argentinac Lionel Messi (35), ujedno i najbolji strijelac turnira s osam golova u sedam utakmica.