legenda lakersa

Taj čovjek je neuništiv: LeBron James po 21. put u karijeri izabran na NBA All-Star utakmicu

Raport.Ba
james 6

NBA liga je službeno objavila po petoricu košarkaša koji su dobili najveći broj glasova, odnosno koji će biti starteri na All-Star utakmici kojoj će februaru domaćin biti San Francisco.

U Istočnoj konferenciji među pet odabranih su Giannis Antetokounmpo, krilo Milwaukee Bucksa, potom dvojica igrača New York Knicksa - bek Jalen Brunson i krilni centar Karl-Anthony Towns - potom krilo aktuelnih prvaka Boston Celticca Jason Tatum i bek Donovan Mitchell iz Cleveland Cavaliersa.

Zapadnu konferenciju predvode Nikola Jokić iz Denver Nuggetsa te neuništivi LeBron James iz Los Angeles Lakersa, koji će 21. put u karijeri biti dio All-Star utakmice najjače svjetske košarkaške lige.

Uz njih su još odabrani bekovi Stephen Curry iz Golden Statea i Shai Gilgeous-Alexander iz Oklahoma Cityja te krilo Phienix Sunsa Kevin Durant.

Starteri iz obje konferencije su odabrani na osnovu 50 posto glasova navijača, dok su 25-postotni udio u biranju imali mediji i sami igrači.

Preostalih 14 sudionika All-Star susreta izabrat će treneri, a njihova imena bit će poznata 30. januara, prenose agencije.

All Star utakmica u San Franciscu odigrat će se u novom formatu jer će biti odigrana tri susreta.

Ukupno 24 igrača bit će podijeljena u tri ekipe koje će sastaviti nekadašnje NBA zvijezde Charles Barkley, Shaquille O'Neal i Kenny Smith, danas sportski komentatori.

Četvrti sastav će biti ispunjen debitantima i igračima s turnira "Zvijezde u usponu". Igrat će se sistemom polufinala i finala, a susreti će se igrati do 40 poena.

LeBron James Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu