Politika

Tegeltija kaže da treba poboljšati status zaposlenih u institucijama BiH

Raport.Ba
Tegeltija sindikat
Održan sastanak
Predsjedavajući Vijeća ministara Bosne i Hercegovine Zoran Tegeltija u utorak je u Sarajevu istakao lično opredjeljenje da se u dogovoru sa predstavnicima sindikata nađu najbolja rješenja koja za cilj imaju poboljšanje statusa radnika zaposlenih u institucijama BiH. Tegeltija je tokom sastanka sa predstavnicima sindikata na nivou institucija BiH, ukazao na brojne izazove sa kojima se Vijeće ministara BiH susreće kada je u pitanju kriza izazvana pandemijom virusa korona. On je naglasio neophodnost socijalnog dijaloga, kako bi se prevazišli nesporazumi i sistemski riješila otvorena pitanja, saopšteno je iz Vijeća ministara. Sastanku su prisustvovali predstavnici Saveza sindikata policijskih organa, Sindikata samostalnih državnih službenika i zaposlenika i Sindikata Uprave za indirektno oporezivanje.
državni službenici Zoran Tegeltija Dodajte Raport.ba među omiljene izvore na Googlu