BARNABAS VARGA

Teško povrijeđeni mađarski nogometaš uspješno operiran, izlazi iz bolnice u srijedu

Mađarski reprezentativac Barnabas Varga uspješno je operiran i bit će pušten iz bolnice u srijedu, saopćio je Mađarski nogometni savez.

Napadač je odveden u bolnicu nakon što je zadobio frakturu jagodične kosti tokom pobjede njegove ekipe nad Škotskom od 1:0 na Euru 2024.

Utakmica je u drugom poluvremenu bila prekinuta skoro sedam minuta, jer je 29-godišnjaku ukazivana dugotrajna pomoć nakon sudara u zraku sa škotskim golmanom Angusom Gunnom.

"Barnabas Varga je podvrgnut uspješnoj operaciji u Klinikum Stuttgart u ponedjeljak popodne", saopćio je HFF.

"Prema riječima ljekara ustanove specijalista za povrede lica, intervencija je protekla bez komplikacija, tako da napadač Ferencvaroša već u srijedu može napustiti bolnicu", dodaje se.

Kapiten Mađarske Dominik Szoboszlai mogao se vidjeti u suzama na terenu i nakon utakmice kritikovao je vrijeme odziva medicinskog osoblja.

Uefa, međutim, kaže da "nije bilo kašnjenja" u vremenu potrebnom za pružanje pomoći Vargi u Stuttgart Areni.