Iranski ministar vanjskih poslova Abas Arakči komentirao je napad u blizini nuklearne elektrane Bušer na društvenim mrežama.
"Sjećate li se zapadnog ogorčenja zbog neprijateljstava u blizini nuklearne elektrane Zaporižja u Ukrajini?
Izrael i Sjedinjene Američke Države bombardirali su našu elektranu Bušer već četiri puta...
Radioaktivne padavine će uništiti život u glavnim gradovima GCC-a (Vijeća za suradnju u Perzijskom zaljevu), a ne u Teheranu.
Napadi na naše petrohemikalije također pokazuju stvarne ciljeve", napisao je on, prenosi BBC.
SAD i Izrael još nisu potvrdili da su bili uključeni u napad.
Iranski ministar vanjskih poslova također je kritizirao, kako kaže, lažno predstavljanje američkih medija o iranskom odbijanju da pristsne na mirovne pregovore.
„Nikada nismo odbili otići u Islamabad“, kaže Arakči, misleći na glavni grad Pakistana.
On dodaje:
"Ono što nas zanima su uvjeti konačnog i trajnog kraja ilegalnog rata koji nam je nametnut.“
Ranije su stigli izvještaji da su napori koje vode regionalne zemlje, uključujući Pakistan, da posreduju u primirju između SAD-a i Irana naišli na prepreku.