[adinserter block="1"]
kipar bio bolji

Težak poraz mlade reprezentacije BiH

Mlada fudbalska reprezentacija Kipra savladala je selekciju Bosne i Hercegovine s 3:1.

Tako je tim Vinka Marinovića neslavno završio kvalifikacije za Evropsko prvenstvo kao posljednji na tabeli s tri osvojena boda. Povela je Bosna i Hercegovina golom Muhameda Buljubašića u 44. minutu, ali je Kipar odmah izjednačio na 1:1 preko Nikolasa Kutsakosa.

[adinserter block="9"]

Ubrzo nakon što se krenulo u drugom poluvremenu Janis Sacias je doveo Kiprane u vođstvo od 2:1, da bi na 3:1 povećao Sacias svojim drugim golom u 68. minutu.

U 80. minutu je domaćin ostao s igračem manje nakon što je Admir Bristrić dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Više nije bilo promjena i Kipar je ostvario pobjedu u kvalifikacijama i to na gostovanju protiv Bosne i Hercegovine s 3:1.