Veznjak fudbalske reprezentacije Gane i donedavni igrač Arsenala Thomas Partey pojavio se na sudu u Londonu gdje je suočen s optužbama za silovanje dvije žene i seksualnim napadom na treću žensku osobu.
Partey je optužen za pet slučajeva silovanja u periodu od aprila 2021. do juna 2022. godine.
Prvi put je uhapšen još u julu 2022. godine, ali tada njegovo nije ime izašlo u javnost i nastavio je igrati za Arsenal.
Nakon što je platio jamčevinu, Partey je pušten i sljedeći put će se morati pojaviti na sudu 2. septembra.
Veznjak je proteklih pet sezona nastupao za Arsenal, nakon što je u London stigao iz Atletico Madrida za 50 miliona eura. Ugovor s "topnicima" mu je istekao ovog ljeta i karijeru bi trebao nastaviti u španskom Villarealu.