Torpedo šokirao Koševo i ostavio fudbalere Sarajeva zaleđene u sparnoj noći!

Fudbaleri Sarajeva ispali su iz Konferencijske lige nakon što su večeras na Koševu, poslije penala, izgubili od Torpeda. U regularnom toku bilo je 1:1.

Bila je ovo sjajna noć na Koševu na kojem je bilo čak 20.000 gledalaca, ali fudbaleri su na kraju razočarali domaće navijače.

Prvo poluvrijeme

Torpedo je bolje otvorio meč i stvorio tri vrlo dobre šanse u prvih 10-ak minuta. U 3. minuti Arabidze je blokiran, u 5. minuti Šahinović sjajno brani, a u 9. minuti golman Sarajeva je ponovo sjajan i to nakon šuta Gigaurija.

Nakon silnih promašaja uslijedila je kazna. Oliveira je sjajno ubacio s desne strane za Ziljkića, a kapiten Sarajeva pogađa za erupciju oduševljenja na Koševu.

Nastavio je Torpedo i nakon tog gola da igra vrlo dobro ali nije bilo većih šansi pred golom Sarajeva.

Pred kraj prvog dijela susreta Sarajevo je imalo dvije lijepe prilike. Prvo Oliveira ne uspijeva zabiti pored dva štopera gostiju, a onda Kyeremah šutira glavom nakon ubačaja Ziljkića, ali pored gola.

Drugo poluvrijeme

U nastavku meča nije bilo previše uzbuđenja sve do 64. minute kada su gosti mogli do poravnanja. Nakon sjajne akcije lopta je s lijeve strane išla u peterac Sarajeva, prema Pantuslaiju, ali Samir Zeljković u posljednji čas spašava bordo tim.

Samo dvije minute kasnije Sarajevo uzvraća preko Vrančića, ali prečka spašava goste.

Brzo nakon toga i Renan Oliveira je imao sjajnu priliku. Poslao je bombu prema golu gostiju, ali Kljajić nekako brani.

Nakon propuštenih šansi uslijedila je brutalna kazna, da brutalnija nije mogla biti.

Nakon prekida najbolje se u šesnaestercu Sarajeva snašao Gugari i pogodio za 1:1 i muk na Koševu.

Produžeci

U produžecima je Sarajevo bilo bolje, a najveću šansu je imao Kyeremeh u 111. minuti, ali Kljajić mu je odbranio šut u istuaciji jedan na jedan.

Penali

U penal seriji domaći su dva puta promašili i to preko Ikića i Beganovića i Torpedo je slavio s 4:2 te prošao dalje.