Tottenham pretrpio potop kakav se odavno nije vidio u engleskom nogometu

U susretu direktnih konkurenata za mjesto koje vodi u evropsku Ligu prvaka sljedeće sezone Newcastle United je na svom terenu deklasirao Tottenham sa 6:1.

Već nakon 21 minute bilo je 5:0 za domaće u susretu 32. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Nakon manje od 10 minuta već je bilo 3:0 za "Svrake". Dvostruki strijelac bio je Murphy (1, 9), a jednom je tragično lošeg golmana Llorisa savladao i Joelinton (6).

No, niti tu nije bio kraj mukama "Pijetlova". Švedski napadač Isak (19, 21) je dodao još dva gola. Nakon samo 21 minute igre bilo je nestvarnih 5:0.

Lloris je na poluvremenu zamijenjen. Kane (49) uspio je smanjiti na 1:4. Wilson (67) sredinom nastavka postavio je konačni rezultat, prenosi HRT.

Tottenham je sada peti na ljestvici sa 53 boda. To je šest manje od trećeg Newcastlea i četvrtog Manchester Uniteda, koji drže posljednja mjesta koja vode u Ligu prvaka.

Pored toga, Tottenham je odigrao utakmicu više od Newcastlea, a dvije više od Manchestera.

Na vrhu je Arsenal sa 75 bodova. Ima pet bodova više ali i dvije utakmice više od drugoplasiranog branioca naslova, Manchester City.

U drugom nedjeljnom dvoboju West Ham United je kao gost uvjerljivo nadigrao Bournemouth sa 4:0. Golive su postigli golovima Antoni (5), Paqueta (12), Rice (43) i Fornals (72).

Tom pobjedom "Čekićari" su preskočili "Trešnice" na ljestvici, sada su 13. sa 34 boda. Bournemouth je 15. sa 33 boda .