Zagrebačka policija saopćila je da se u četvrtak oko 11.40 na području Maksimira, u objektu za iznajmljivanje u sklopu kojega se nalazi bazen, utopilo dijete te je upozorila kupače na potencijalne opasnosti i pružila savjete kako se ponašati na kupališnim mjestima.
Policijska uprava zagrebačka (PUZ) navodi a je djetetu pružena liječnička pomoć na mjestu nesreće i u Kliničkom bolničkom centru Zagreb, gdje je preminulo.
Kako bi se izbjegli tragični događaji i maksimalno povećala sigurnost kupača, policija podsjeća građane da za kupanje koriste uređena kupališta koja su pod nadzorom stručnih službi.